Möödunud aasta üheks eesmärgiks seadsime Tallinnas teha ruumiotsuseid kiiremini ja paremini. Ja mis mõeldud see tehtud – detailplaneeringuid menetlesime hooga ja hüppeliselt rohkem võrreldes ülemöödunud aastaga ning mitmed olulised kohad Tallinnas said või on saamas uut ja inimsõbralikku ruumilist lahendust.
Täpsemalt tegime 2024. aastal rekordilised 55 detailplaneeringuotsust ning kõige suurem edasiminek oli menetluse kõige olulisemas ehk planeeringu vastuvõtmise etapis. Kui varem on mantrana olnud läbiv etteheide, et linn ei julge otsustada ning muudkui venitab otsustamisega, siis rekordarv linnavalitsuse poolt heaks kiidetud planeeringuid on selge tõestus, et oleme võtnud vastutuse otsuste tegemisel ning peame oluliseks, et ehitusõiguse andmine ei jääks venima ametkondadevaheliste vaidluste või märkuste rägastikku.
Möödunud aasta olulisemate otsuste hulgas on oluline kohal haridusvõrgustiku korrastamine ja uue ruumilise kvaliteedi loomine. Algust tegime Lepiku lasteaia planeerimisega Pirital ja Kivimäe põhikoolihoone planeerimisega, aasta lõpus sai kehtestatud Jakob Westholmi gümnaasiumi juurdeehituse planeering, mis nüüd ka ehitusse jõuab. Suured muutused on ootamas Põhja-Tallinnat, kus alustatakse Bekkeri samadamaala planeerimisega ning heakskiidu on juba saanud Krulli tehase alale jääv uue linnakvartali planeering. Kesklinnas algatasime Hobujaama 12 planeeringu, millega kavandame praegusele busside seisuplatsile piirkonda teenindavat linnaparki. Avaliku ruumi paremal lahendamisel on suure tähtsusega Kakumäe ja Pirita rannaala detailplaneeringud. Pirita rannaala planeeringu kehtestamine annab võimaluse seda juba sellest aastast ka ellu viima hakata – esimesena oleme kavandanud Jõesuu tänava ning rannahoonete vaheliste paviljonide rajamise.
Planeeringute statistikas peegeldub arendustegevuse aktiivsus erinevates piirkondades – ootuspäraselt on see kõrge ja menetlusi on palju Kesklinnas, Haaberstis, Lasnamäel ja Põhja-Tallinnas. Kuigi viimaseses on töös olevate planeeringute hulk väiksem, siis tulenevalt linnaosa eripärast kavantatakse mitmetega neist uusi lahendusi suurtele maa-alasidele nagu näiteks Krulli kvartal või Bekkeri sadam. Planeerimistegevuse aktiivsus on madalam Pirital, Kristiines, Nõmmel ja Mustamäel.
2025. aasta eesmärk on jätkata menetlusprotsesside korrastamise, ameti töö sisulise kvaliteedi ning kliendisuhtluse parandamisega ja viia ruumiline planeerimine Tallinnas täiesti uuele tasemele.