Reedel, 7. veebruaril toimus Tartus Kaitseväe Akadeemia aulas nooremstaabiohvitseri kursuse lõpetamine, kus 47 õppurit said kätte kursuse lõputunnistuse.
„Kõik erineva taustaga kursuslased moodustavad väga nõudliku ja täiskasvanuliku koosluse – nad väärtustavad oma aega, küsivad olulisi küsimusi ja tõmbavad paralleele ka väljapoole taktikalist taset,“ ütles Kaitseväe Akadeemia nooremstaabiohvitseride kursuse vastutav läbiviija kolonelleitnant Marko Pungar. „Eksperdiks staabitöös nad sel kursusel ei saa, aga arusaam kindlasti tekib ja siit saab professionaalse arenguga edasi minna. Kursuslased on näidanud üles tahet õppida ja see on üks olulisemaid õppija omadusi, et õpingutes õnnestuda.“
Nooremstaabiohvitseri kursus kestis kokku viis nädalat, millest esimesed neli toimusid 2024. aasta sügisel ning viimane tänavu aasta veebruaris. Kursuse esimeste nädalate jooksul keskendusid õppurid eelkõige lahingutegevuse alustele, kus nad omandasid teadmised sõjalisest riigikaitsest, jalaväepataljoni lahinguvõimest ja lahingutegevuse alustest, et toetada arusaamist taktikalisest planeerimisest erialaohvitserina.
Kursuse teises pooles oli kursuslaste põhipingutuseks pataljoni lahingutegevuse planeerimine ja juhtimine, läbi mille arendati oskust osaleda otsuse vastuvõtmise protsessis ja lahingujuhtimises staabiohvitserina.
Lisaks teoreetilisele õppele praktiseeriti nädalate jooksul omandatud teadmisi Kaitseväe Akadeemia ülesel õppusel Combined Effort I ja II, kus kursuslastel oli võimalik kinnistada seni õpitud teadmisi staabiohvitseri rollis jalaväepataljoni taseme staapides akadeemia magistrantide juhendamisel.
Kursuse läbinud lipnik Jan Robert Jansoni sõnul meeldis talle enim, et õppusel tegid koostööd erinevad Kaitseväe Akadeemia kursused. „Kindel staabitöö struktuur ja protsess andis meile ühise keele ning huvitavad ja „kastist välja“ lahendused. Meil oli võimalik osaleda alates esimestest analüüsidest kuni ülesande täideviimiseni välja.“
Nooremstaabiohvitseri kursuse eesmärk on valmistada kaitseväele ja kaitseliidule nooremstaabiohvitsere ning arendada kursuslaste oskuseid pataljoni lahingutegevuse planeerimisest ja lahingujuhtimisest staabiohvitserina. Kursusest võtsid osa kaitseväelased, kaitseliitlased ja reservväelased erinevatest struktuuriüksustest.
Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.