1. jalaväebrigaadi Jõhvi linnakus lõppes nooremstaabiallohvitseride kursus

Eesti Kaitsevägi 2 nädalat tagasi 18

Reedel, 31. jaanuaril lõppes Jõhvi linnakus kolm nädalat kestnud 1. jalaväebrigaadi poolt läbiviidud nooremstaabiallohvitseride kursus (NSAOK), kus 11 vanemallohvitseri said kursuse lõputunnistused.

„Päris õppeprotsess nüüd tegelikult alles algab – kursus andis meile vajalikud põhimõtted staabitöö olemusest, aga vilumus tekib ikka ainult läbi praktilise kogemuse. Suurimat arengut tundsin meeskonnatöös, sest ülesanded, mida tuli täita, olid üsna mahukad ja üksi ei oleks me nende lahendamisega nii hästi hakkama saanud,“ ütles nooremstaabiallohvitseride kursuse lõpetanud nooremveebel Annar Õim Viru jalaväepataljonist. „

Ajateenijatest lipnikel on võrreldes allohvitseridega veel võrdlemisi vähe kogemust, aga kursuse käigus tundsin, et meid võetakse kõiki võrdsetena – see pani meid ka vääriliselt panustama ja tõstis oluliselt enesekindlust,“ lisas lipnik Siim Oskar Ots.

Lisaks nooremstaabiallohvitseride kursusele toimus paralleelselt ka nooremstaabiohvitseride kursus (NSOK) ajateenijatest lipnikele, keda ootab järgmiseks ees kahenädalane praktikamoodul oma üksuse staabis.

Täiendusõppe eesmärk on valmistada vanemallohvitsere ja ajateenijatest lipnikke ette teenistuseks staabis, arendades kursuslaste oskuseid pataljoni lahingutegevuse planeerimises nooremstaabiallohvitserina või -ohvitserina. Kursused viidi läbi Kaitseväe Akadeemia õppekavade alusel ja toetusel.

Õppetöö esimese nädala põhifookus oli lahingutegevuse aluste õppimisel, mille järel keskenduti otsuse vastuvõtmise protsessi läbimisele. Allohvitseride jaoks on kursuse läbimine järgmise taseme õpingutele pääsemise eelduseks.

Kursuste vastutava läbiviija kolonelleitnant Margus Sanderi sõnul võimaldab ajateenijatest lipnike NSOK-i kaasamine tekitada loogilise süsteemi, kus tulevased reservohvitserid saavad juba ajateenistuse jooksul täita nooremstaabiohvitseri ülesandeid ja neile on antud ka vastav täiendusõpe enda ametikohal õnnestumiseks.

„Praegu toimus NSOK lipnikele esmakordselt, aga näen tulevikus sellist täiendusõpet kindlasti ühe etapina tulevaste reservohvitseride väljaõppest. Õppuritele pakkus otsuse vastuvõtmise protsessi harjutamine kindlasti suuri väljakutseid, aga ka väga väärtuslikke kogemusi, sest noored ohvitserid ja vanemallohvitserid töötasid keerulisi probleeme lahendades ühtse meeskonnana koos,“ ütles kolonelleitnant Margus Sander. „Kursuse toimumisel oli suureks toeks Kaitseväe Akadeemia, kuid olulise panuse õnnestumisse andsid ka brigaadi staabi ning üksuste ohvitserid ja –allohvitserid, kes enda praktilisi kogemusi jagasid. Tänan kõiki, kes kursuste läbiviimisse jõu ja/või nõuga panustasid,“ lisas kolonelleitnant Sander.

1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. Brigaadi allüksused õpetatakse välja Tapa ja Jõhvi linnakutes paiknevates väeosades ja arvatakse pärast väljaõppe läbimist brigaadi reservkoosseisu.

Täispika uudise lugemiseks kliki nupul "Loe edasi >"
Tagasi Loe edasi